Home / اخبار / تفریحات دریایی کیش
تور کیش لحظه آخری

تفریحات دریایی کیش

از میان آن همه دیدنی و نوشیدنی و خوردنی و خریدنی، تفریحات دریایی کیش تافته‌ای جدابافته‌اند. آدم‌ها چه هزینه‌ها می‌کنند و چه راه‌ها زیر پا می‌گذارند تا بلکه دست‌کم ذره‌ای از لذت این بازی‌ها را بچشند، آدرنالین خون‌شان را تنظیم کنند و برای گذران روزهای پر مشغله و خسته‌کننده‌ای که در شهر انتظارشان را می‌کشد، خاطره بسازند.

این بازی‌ها یکی دو تا نیستند! ما در بخش اول از سلسله یادداشت‌های «راهنمای تفریحات کیش» هفده‌تای آن را که فقط تفریحات دریایی کیش را در بر می‌گیرند، دور هم جمع کردیم و اطلاعات مفصلی راجع به قیمت تفریحات دریایی کیش، چم و خم‌شان و کلوپ‌هایی که آن‌ها پوشش می‌دهند پرداختیم.

نیمی از این تفریحات روی آب می‌گذرند و با آب جریان دارند؛ فرقی نمی‌کند که هیجان کدامیک بیش‌تر است و کدامیک آرامش بیش‌تری به همراه می‌آورد. همه آن‌ها در یک دسته قرار می‌گیرند. نیمی دیگر، همگی، یا پرده از شگفتی‌ها و زیبایی‌های زیر آب بر می‌دارند و یا سر در آسمان دارند.

شما اهل کدامیک هستید؟ کدام بازی را ترجیح می‌دهید و از کدامیک پرهیز می‌کنید؟ راهنمای تفریحات آبی کیش به شما کمک خواهد کرد تا ذائقه‌تان را هر چه زودتر دریابید، برای شرکت در تور کیش و لذت بردن از این ورزش‌ها برنامه‌ریزی کنید و آماده شوید.

تفریحات زیر دریایی کیش

دنیای زیر آب‌ها هرگز طراوت و تازگی و رازآلودگی‌شان را از دست نمی‌دهند. گشت و گذار در میان موجودات آبزی، لمس آن‌ها به دست و فرو رفتن در اعماق آبی و تاریک دریا همواره یکی از شگفتی‌آورترین تفریحات دریایی کیش است. چگونه می‌توان چشم بر زیبایی ماهی کاردینال بست و دل از تماشای دلقک ماهی‌ها کَند و ماهی پیکاسو را ندید؟! چطور می‌شود خزه‌ها و گیاهان آبزی خلیج فارس را لمس نکرد و به تماشای منظره دل‌انگیز که رنگ‌های آبی و طلایی در روز می‌سازند، ننشست؟

تفریحات دریایی کیش با  امکاناتی نظیر اسکوتر و غواصی و کشتی‌های آکواریومی فرصتی درخشان برای همه شیفتگان دنیای زیر آب به شمار می‌روند؛ موقعیتی یگانه و بی‌همتا.

اسکوتر زیر دریایی کیش

اسکوتر دریایی کیش

این نه همان تخته کوچکِ سوار بر دو چرخ است که امتدادش به یک دسته بلند می‌رسد و بر سطح زمین حرکت می‌کند و نه آن‌گونه که مقایسه‌اش می‌کنند با ورزش غواصی قرابت دارد. اسکوتر زیردریایی مجموعه‌ای از هر دوی این‌هاست و همزمان هیچ‌کدام از آن‌ها نیست. اسکوتر زیردریایی یک زیر دریایی یک نفره است. با اسکوتر زیر دریایی کیش زیرآبی رفتن را تجربه کنید و از هم‌نشینی با آبزیان دریایی لذت ببرید.

قیمت بلیط:۲۰۰٫۰۰۰ تومان

نشانی:مرکز غواصی مارینا در ساحل سیمرغ، مرکز غواصی سی من در مجتمع مسکونی دامون ساحلی

اگر می‌خواهید از این ورزش هیجان‌انگیز بیش‌تر بدانید یادداشت اختصاصی اسکوتر زیر دریایی کیش را مطالعه کنید.

تفریحات دریایی کیش

کشتی آکواریوم کیش

کشتی آکواریوم کیش، سرزمین عجایبی است که این‌بار تنها شما، دختر مو طلایی آن هستید. کافی است همچون آلیس از دری کوچک و غیرعادی داخل شوید و به آن پا بگذارید، تا از پشت شیشه‌ها عظمت و شگفتی دریاها را به چشم ببینید. این مجموعه دو آکواریوم دارد؛ یکی با حجم ۵۰ هزار لیتر آب برای ماهیان بزرگ و کوسه‌ها و یکی با حجم ۲۰ هزار لیتر آب برای ماهیان کوچک و معمولا کم‌یاب.

قیمت بلیط: ۴۰۰۰۰ تومان

نشانی:اسکله بزرگ تفریحی کیش

غواصی در جزیره کیش

غواصی در جزیره کیش

کسی هست که دل به دریا باخته باشد و همراه با تور کیش به این جزیره مرجانی سفر کند اما از غواصی در آب‌های نیلی کیش و کنار ریف‌های مرجانی چشم بپوشد؟! از چه می‌ترسید! به سایت‌ها و کلوپ‌های غواصی جزیره اعتماد کنید و دل‌ به دریا بزنید. غواصی و لمس شگفتی‌های دریا فرصتی نیست که همواره دمِ دست‌تان باشد!

قیمت بلیط:۱۵۰۰۰۰ تومان

کلوپ: بیگ کورال، ژوراسیک پارک، ساترن کرک و کلبه هور

اگر اطلاعات بیش‌تری از سایت‌های غواصی در جزیره کیش می‌خواهید، به یادداشت اختصاصی غواصی کیش سر بزنید.

جدول تفریحات زیر آب

تفریحات دریایی کیش

تفریحات دریایی، این ورزش‌های دیوانه دیوانه دیوانه، هر کسی را از خود به بی‌خود می‌کنند و به مرز جنون می‌رسانند؛ جنون نشاط و ترس و خنده. ببینید مردم چگونه سرعت بر پهنه آب را با جت‌اسکی می‌چشند و با کریزی باوت‌ها هر لحظه هیجان موج سواری را تجربه می‌کنند! آن‌ها در پی کشف لحظه‌هایی‌اند که در بحبوحه زندگی ماشینی جا مانده‌اند. آن‌ها در پی نشئگی حاصل از فراز و فرودهای آدرنالین هستند.

کمی آن‌طرف‌تر بر ساحل، گردشگرانی ایستاده‌اند که از آب می‌ترسند و ترجیح می‌دهند پا بر زمین ماسه‌ای سفت کنند. از یک سو خوشحال از آن‌که خطری تهدیدشان نمی‌کند و از سویی دیگر غم‌زده از این‌که آن همه نشاط و شادابی برای همیشه از چنگ‌شان دور می‌ماند و در این خنده‌های از سرِ شادی شریک نیستند.

شما از کدام دسته‌اید؛ از دسته اول که بی‌محابا در پیِ هیجان‌اند و یا از دسته دوم که تنها ناظر نشاط دیگران می‌مانند؟!

فلای بورد کیش

فلای بورد

همچون مرغان دریایی تا ارتفاع ۱۲ متر از سطح آب پرواز کنید و بعد با یک شیرجه تماشایی  سر در آب فرو ببرید و یکی از آن صحنه‌هایی را بسازید که همواره در تلویزیون تماشا کرده‌اید. تبریک می‌گویم: شما یک قهرمان هستید!

فلای‌بورد هم‌پای ورزش درخشان جت‌اسکی لذتی یگانه و بی‌همتا را نه فقط به شما بلکه به تماشاگران‌تان ارزانی می‌کند.   فلای‌بورد از شما قهرمان می‌سازد.

قیمت بلیط: ۲۰۰,۰۰۰ تومان

نشانی: اسکله بزرگ تفریحی کیش

فلای‌بورد چطور کار می‌کند؟ آیا خطرناک است؟ محدودیت سنی دارد؟ ما به سوالات شما پیرامون ورزش فلای‌بورد در یک یادداشت اختصاصی جواب داده‌ایم.(+)

جت اسکی کیش

جت‌اسکی

لذت راندن بر پهنای آب!

اگر جت اسکی سوار نشدید و به خانه برگشتید، یک خبر ناامیدکننده برایتان دارم: شما لذت بی‌همتای یک مانور دیوانه‌وار بر سطح آب‌های خلیج فارس را از دست داده‌اید و شاید حالا حالاها دیگر دست‌تان به این، یکی از بهترین تفریحات دریایی کیش، نرسد. اما اگر همین الان در هتل محل اقامت‌تان نشسته‌اید و دارید برای استفاده از تفریحات دریایی کیش برنامه‌ریزی می‌کنید، جت‌اسکی را از قلم نیندازید.

قیمت بلیط: ۵۰,۰۰۰  تومان

نشانی: مرکز غواصی سی‌من

ما برای شما یک یادداشت مفصل درباره جت‌اسکی آماده کردیم.

کشتی تفریحی کیش

کشتی‌های تفریحی کیش

خیلی‌ها، از جمله من، تفریحات دریایی کیش را به کشتی‌های تفریحی‌اش می‌شناسند؛ به سفر شبانه بر سطح آب، صرف شام، هم‌خوانی با موسیقی زنده و تماشای جنگ‌های شاد، رقص نورها و  بیدار ماندن تا اولین ساعات بامداد فردا. کشتی‌های تفریحی کیش موقعیتی استثنایی برای شب‌نشینی با خانواده در یک فضای بکر و کم‌تر تجربه شده‌اند.

ته‌مانده انرژی صبح را در آرامش یک کشتی تفریحی سر بکشید و با لبخند به رختخواب بروید. فردا روز دیگری است!

قیمت رزرو: از ۸۵۰۰۰  تومان

نشانی: اسکله تفریحی کیش

از کشتی‌های تفریحی بیش‌تر بخوانید. (+)

قایق دیوانه(Crazy Boat)

اوه، این قایق‌های دیوانه دیوانه دیوانه!

یک حظّ دست‌جمعی. تمام آن‌چه که پیش از این با جت‌اسکی و یا فلای‌بورد تجربه کرده‌اید را این‌بار در کنار خانواده و یا دوستان‌تان امتحان کنید. بر فراز آب‌ها پرواز کنید، از روی هر موج بگذرید و بر فراز و فرود تند و تیز آن بالا و پایین شوید. قایق دیوانه به شما فرصت می‌دهد کنسرت جیغ و خنده نزدیک‌ترین کسان‌تان را بشنوید و هیجان خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

قیمت بلیط: ۶۵۰۰۰ تومان

نشانی: پارک ساحلی سیمرغ

پدل بورد کیش

پدل بورد

نه! این کارِ هر کسی نیست.

به همین خاطر می‌بایست پیش از سوار شدن بر این تخته هیجان‌انگیز، سی دقیقه، آموزش ببینید و بعد، اگر مبتدی هستید، بر Flat water  بایستید و تا می‌توانید از ساحل فاصله بگیرید؛ چنان که جز آبی بی‌انتهای چشم‌تان جایی را نبیند و جز سکوت گوش‌تان به هیچ هیاهویی آلوده نشود و جز خودتان کسی آن‌جا نباشد. شاید ذره‌ای از معجزه دریا را دریابید.

قیمت بلیط:۶۰,۰۰۰ تومان

نشانی:مرکز غواصی مارینا در ساحل سیمرغ، مرکز غواصی سی من در مجتمع مسکونی دامون ساحلی

شاتل کیش

شاتل و بنانا

همان قایق‌های دیوانه تفریحات دریایی کیش با چند تغییر کوچک و یکی دو تبصره هیجان‌آور.

این‌جا، بر خلاف قایق‌های دیوانه، دیگر خبری از قایق بزرگ و ناخدا نیست؛ شمایید و یک قایق موزی شکل که توسط قایقی دیگر بر سطح آب، بی‌رحمانه، کشیده می‌شوید، این ور و آن ور می‌روید، سُر می‌خورید، توی آب می‌افتید و بعد باز خود را بالا می‌کشید و بر این تویوپ موزی شکل سوار می‌شوید.

قیمت بلیط: ۵۰,۰۰۰  تومان

نشانی: ساحل اسکله تفریحی کیش، ساحل مرجان کیش، ساحل سیمرغ کیش، ساحل دامون کیش

کیبل اسکی کیش

کیبل اسکی

کیبل اسکی ترکیبی از تخته‌های اسکی روی آب و یک کابل است که از بالا مسیر شما را کنترل می‌کند؛ این کابل در حقیقت همچون در شاتل و بنا همچون یک یدک‌کش عمل می‌کند و شما به واسطه آن همچون پدل بورد، قایق دیوانه و جت اسکی موج‌سواری می‌کنید.

قیمت بلیط: ۴۰۰۰۰ تومان

کیفیت و جذابیت کیبل اسکی اما به سایتی وابسته است که شما آن را برای تفریح انتخاب می‌کنید. آیا می‌دانید بهترین سایت کیبل اسکی در کیش کجاست؟

گشت با قایق‌های لوکس

گشت با قایق‌های لوکس

نه قایق دیوانه و نه کشتی تفریحی! شما به دنبال یک قایق امن برای گشت بر سطح آب‌های خلیج فارس می‌گردید. وسیله‌ای که به شما امکان می‌دهد با فراغ بال و البته خلوت، برانید و منظره زیر دریا را از پشت آب‌های زلال و مرجانی سواحل کیش تماشا کنید. خیلی خب!  ما قایق‌های مدرن فرانسوی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

قیمت بلیط:۱۴۰,۰۰۰  تومان

نشانی: سایت پارک آبی کیش

تفریحات دریایی کیش : پاراسل

پاراسل 

تصور کنید که آبیِ زیر پای شما تکه‌ای خلیج بزرگ فارس و رو به روی شما منظره‌ای از جزیره زیبای کیش باشد؛ جذاب و با شکوه نیست؟ بی‌دلیل نیست که بسیاری برای چنین بازی مهیجی در جزیره کیش به این در و آن در می‌زنند.

پس از تجربه پرواز، حالا نوبت به هیجان سقوط آزاد است. شرکت‌کنندگان از مربی و همچنین قایق‌ران می‌خواهند که آن‌ها را در آب فرو کنند تا تنی هم به آب زده باشند. پاراسل از درخشان‌ترین تفریحات دریایی کیش است.

قیمت بلیط: ۷۰,۰۰۰  تومان

نشانی:ساحل سیمرغ، ساحل مرجان، ساحل دامون

یادداشت مفصل« همه چیز درباره پاراسل » را از دست ندهید.

کایت بردینگ

این دیگر یک جنس بنجل چینی نیست! ورزشی است که چینی‌ها ید طولایی در آن دارند و می‌کوشند با طراحی کایت‌های بزرگ و زیبا و امن آن را به سراسر جهان صادر کنند؛ ایران یکی از این کشورها و کیش یکی از مقرهای اصلی بازی کایت بردینگ است. اگر کیبل اسکی و حمل با کابل در میان تفریحات دریایی کیش چنگی به دل‌تان نمی‌زند، حتما کایت بردینگ با آن کایت‌های جذاب و رنگی را امتحان کنید.

قیمت بلیط: ۷۰,۰۰۰  تومان

نشانی: سواحل جزیره کیش

تفریحات دریایی کیش : پارک بادی مارینا کیش

پارک بادی مارینا

یک پارک بادی شناور، وسط دریا؟!

حیرت‌آور است ولی حقیقت دارد. پارک بادی ماریا با بازی‌ها بیگ‌بال و سرسره‌های بادی‌اش یکی از منحصر به فردترین پارک‌های بادی در ایران است؛ ورزشی پر تحرک و جالب و جذاب. پارک بادی مارینا نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های دلنشین برای تفریح و نشاط باشد.

قیمت بلیط: ۴۰,۰۰۰ تومان

نشانی: ساحل سیمرغ

جدول تفریحات آبی

حال که از اعماق دریا بر سطح آب آمدیم، بگذارید، کمی آن‌طرف‌تر هم سر بزنیم و ساحل را تماشا کنیم و این یادداشت را با یکی از دلنشین‌ترین تفریحات دریایی کیش به آخر ببریم:

تفریحات دریایی کیش: ماهیگیری

ماهی‌گیری

دمدمای طلوع و یا غروب خورشید بروی یک گوشه دنج پیدا کنی، بنشینی و در سکوت از خلیج فارس ماهی‌های خوش‌خوراک هدیه بگیری؛ سرخو و سنگسر و حلوا سیاه و ساروم. بعد با دستی پر به اقامتگاه برگردی و یکی از آن‌ها را ناهارِ روز و یا شامِ شب کنی. لذتی سرشار از آرامش و سکون و لطافت و البته دستاوردی از تفریحات دریایی کیش که نمی‌شود نادیده‌اش گرفت: یک سطل پر از ماهیان خوردنی!

مکان‌های صید: سواحل جنوبی و غربی جزیره کیش

نوشته تفریحات دریایی کیش اولین بار در Tourtokish. پدیدار شد.

قیمت تور کیش

About kiyomars

Check Also

سفر نوروزی به کیش

دیدن سایتتون و خوندن سفرنامه هاتون من رو یاد سال ۹۲ انداخت. اون سال به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *