Home / اخبار / شرایط جدید اخذ ویزای عراق
تور کیش لحظه آخری

شرایط جدید اخذ ویزای عراق

 

ویزای کربلا

هر ساله از اول ماه محرم تا اخر ماه صفر ویزا عراق و سفر به کربلا بسیار زیاد می شود,حال که امسال برای سفر به کربلا هزینه ویزای را حذف کرده اند , و دیگر بصورت ارزان تر می توان به زیارت کربلا و نجف در ایام اربعین رفت.ما در این مقاله از سایت گردشگرها اخرین شرایط اخذ ویزای عراق را بیان می کنیم تا بتوانید به راحتی در ایام اربعین به کربلا بروید.

در حال حاظر دولت عراق برای اخذ ویزای به دو صورت مجوز صادر کرده است,یک ویزای گروهی و دو بصورت ویزای انفرادی می باشد.حال ما هر یک را برای شما توضیح می دهیم.

 

ویزای گروهی کربلا

اگر قصد سفر به کربلا بصورت گروهی دارید باید ,ویزای گروهی و در قالب کاروان بگیرید .به این صورت که کل کاروان باید بصورت گروهی به کشور عراق بروند .و در نهایت گروهی هم خارج شوند؛ یعنی اعضای کاروان نمی توانند جداگانه از مرزهای عراق رفت و آمد کنند.نکته دیگر برای ویزای گروهی این می باشد که اعتبار ویزای گروهی کربلا ۳ ماه است و در این مدت افراد کاروان می توانند حداکثر ۱ ماه در خاک عراق سکونت داشته باشند.همچنین نکته دیگر برای افرادی که قصد دارند ویزای گروهی بگیریند این است که ویزای گروهی بعد یک سفر باطل خواهد شد حتی اگر اعتبار ویزا تمام نشده باشد.

 

چگونه می توانیم ویزای گروهی کربلا بگیریم؟

بدانید برای گرفتن ویزای گروهی نمی توانید هر شخص جداگانه اقدام کنید,بلکه باید مدیر کاروان بصورت گروهی اقدام کند,به این صورت که مشخصات تک تک اعضای کاروان را دریافت کند و در سایت سماح به نشانی samah.haj.ir ثبت نام کند. بدانید برای دریافت ویزای گروهی اگر یکی از اعضای کاروان مدارکی ناقص داشته باشد ,از تمامی صدور ویزا ممانعت می شود تا مشکل موجود بر طرف یا اینکه اسم شخص مورد نظر از لیست کاروان حذف گردد.

 

ویزای انفرادی کربلا

اگر قصد دارید بصورت انفرادی به کربلا بروید , می توانید بصورت انفرادی برای ویزا اقدام کنید به این صورت که خود شخص اقدام کند.باید مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشید و بعد از دریافت فرم و تشکیل پرونده اقدام به صدور ویزای انفرادی کربلا داشته باشید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای کربلا

۱- فرم درخواست ویزای عراق
۲- اصل و تصویر مدارک شناسایی
۳- اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
۴- یک قطعه عکس پرسنلی زمینه سفید
۴- گواهی شغلی که بسته به شغل افراد می تواند مفید باشد به عنوان مثال دانشجویان باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دهند اما کارکنان بخش های دولتی باید حکم کارگزینی خود را تحویل دهند.
۵- بیمه نامه پزشکی

 

امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

قیمت تور کیش

About kiyomars

Check Also

سفر نوروزی به کیش

دیدن سایتتون و خوندن سفرنامه هاتون من رو یاد سال ۹۲ انداخت. اون سال به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *