Home / اخبار / وسایل لازم برای سفر و پیاده روی در اربعین
تور کیش لحظه آخری

وسایل لازم برای سفر و پیاده روی در اربعین

 

انتخاب وسایلِ درست برای سفر کربلا و خصوصا پیاده روی اربعین بسیار اهمیت دارد، به گونه ای که اگر هر کدام از این موارد نباشند، سختی زیادی را برای شما رقم می زند. به طور کلی برای انتخاب تمامی وسایل باید این را در نظر بگیرید که قرار است سه روز و در طی ساعاتی پیاپی، پیاده روی کنید، پس در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه می آید، بسیار اهمیت دارند.

 

این وسایل عبارت اند از: 

کفش مناسب، دمپایی، لباس مناسب، کوله پشتی و وسایل لازم وسایل شخصی و وسایل بهداشتی

 

۱- کفش مناسب یا دمپایی

کفش راحت و مناسب یکی از ضروری ترین بخش سفر پیاده روی است، چرا که نبود کفش مناسب موجب آزردگی و تاول پا می شود.

اشتباه نکنید! لازم نیست کفشی گران قیمت به پا داشته باشید، تنها باید کفش شما کاملا راحت باشد، طوری که در پیاده روی، پای شما کوچک ترین فشار یا ناراحتی را تحمل نکند. نکته ای که می گویم بسیار ضروری است و نباید هیچ فشار کوچکی را نادیده بگیرید. به طور مثال کفشی که برای استفاده روزانه شماست و هر روز چند دقیقه با آن پیاده روی می کنید؛ الزام گزینه خوبی نیست. چرا که شما هیچ وقت تجربه چندین ساعت پیاده روی با همین کفش را نداشته اید و بنابراین میزان راحتی کفش برای شما مشخص نیست.

بهترین نکته برای انتخاب کفش مناسب این موضوع است که باید به خودتان یادآوری کنید: قرار است حداقل ۳ روز مداوم، روزی نزدیک ۷ تا ۸ ساعت پیاده روی کنید. بنابراین لازم است راحت ترین کفش را انتخاب کنید.

شاید بخواهید همین کفش همیشگی را بردارید و تصور کنید این ناراحتی کوچک به راحتی قابل اغماض است، اما توصیه دوستانه من را بپذیرید و از این کار دست بکشید. چرا که هر نوع ناراحتی روی پای شما در ساعات مداوم پیاده روی و سه روز پشت سر هم، به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست و در نهایت یک پای زخمی و تاول زده روی دستتان می ماند.

 

چطور کفش مناسب انتخاب کنیم؟

کفش های مورد نظر خود را بپوشید و ۵ دقیقه با آن ها پیاده روی کنید. در طی این مدت تمام توجه خود را کاملا بر روی انگشتان، سینه و پشت پای خود معطوف کنید. اگر در این مدت هیچ گونه فشار و ناراحتی حس نکردید، کفش شما برای پیاده روی مناسب است.

 

اگر کفش من راحت نبود چه کنم؟

اگر کفش راحتی ندارید، غصه نخورید! می توانید خیلی راحت انواع صندلی طبی و دمپایی پلاستیکی را جایگزین کنید. مزیت این دو  این است که پای شما به هنگام پیاده روی طولانی مدت، تحت فشار نیست. ضمن این که در گرمای هوا، پای شما بیشتر هوا می خورد.

در مجموع سعی کنید کفش یا صندلی را انتخاب کنید که نو نباشد و امتحان خودش را پس داده باشد، چرا که سه روز پیاده روی مداوم، بیش از چیزی که به نظر می آید طولانی است و نبود کفش یا صندل خوب، می تواند کل سفرتان را تحت تاثیر قرار دهد.

 

۲- لباس مناسب

عراق اقلیمی بیابانی دارد، بنابراین اربعین امسال با آب و هوای گرمی مواجه خواهید شد. با این همه خوب است پیش از سفر، به پیش بینی آب و هوای کربلا نگاهی بیندازید و با توجه به آن برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید. برداشتن این لباس ها توصیه می شود:

لباس زیر، شلوار راحت، تیشرت طبیعت گردی یا لباس نازک: مزیت تیشرت طبیعت گردی آن است که پس از عرق، بو نمی گیرد، سفیدک نمی زند و در صورت شستن، سریع خشک می شود. پارچه (به جای حوله): از آن جا که حوله جای زیادی می گیرد و بر وزن کوله پشتی شما اضافه می کند، توصیه می شود به جای حوله از پارچه ای بزرگ و سبک استفاده کنید.

 

۳- کوله پشتی و وسایل لازم

در سفری که چند روز پیاده روی دارد، حمل چمدان اصلا آسان نیست. بی برو برگرد بهترین گزینه برای حمل وسایل سفر، کوله پشتی است. انتخاب کوله پشتی مناسب هم به اندازه کفش مناسب اهمیت دارد، پس نکات زیر را از قلم نیندازید:
پیش از همه، کوله پشتی انتخابی شما باید به خوبی بر روی دوش شما قرار گیرد، به گونه ای که خودش روی کتف فشار وارد نکند و باعث خستگی شانه های شما نشود. برای اطمینان از راحتی کوله، وسایل خود را داخلش بگذارید و کمی با آن قدم بزنید. اینجا هم کوچک ترین فشار را نادیده نگیرید و در صورت آزردگی به فکر کوله ای بهتر باشید. من بار اولم، روزهای آخر پیاده روی دلم می خواست کوله ام را یک جا گم و گور کنم و دست خالی به پیاده روی ادامه بدهم! شاید عجیب باشد اما باید بگویم در طی این سه روز پیاده روی مداوم، حتی وزن کوچک ترین وسیله خود را حس می کنید. بنابراین در انتخاب کوله و وسایل درون آن دقت زیادی داشته باشید.

 

۴- وسایل شخصی و بهداشتی

سیم کارت موقت عراقی: پس از عبور از مرز می توانید سیمکارت های عراقی را بخرید. دینار عراقی
ماسک: به دلیل بروز مکرر گرد و غبار، داشتن ماسک بسیار کاربردیست. عینک آفتابی کرم ضد آفتاب کلاه آفتابگیر اسپری ضد عرق لوازم بهداشتی مثل پد روزانه، دستمال مرطوب، دستمال الکلی، دستمال آنتی باکتریال مایع دستشویی.

امتیاز شما

[Total: 3 Average: 4.7]

قیمت تور کیش

About kiyomars

Check Also

سفر نوروزی به کیش

دیدن سایتتون و خوندن سفرنامه هاتون من رو یاد سال ۹۲ انداخت. اون سال به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *