Home / اخبار / ۶ مکان دیدنی که در طول سفر خود به مشهد باید ببینید
تور کیش لحظه آخری

۶ مکان دیدنی که در طول سفر خود به مشهد باید ببینید

مشهد، دومین شهر پرجمعیت ایران، عمدتا زائران بسیاری را از سراسر جهان جذب می‌کند و اغلب توسط گردشگران عادی و بعضا داخلی نادیده گرفته می‌شود. درست است که فاصله مسافتی شهر مشهد با اکثر شهرهای ایران نسبتا زیاد است و مانند اصفهان یا شیراز جذاب به نظر نمی‌رسد، اما بیشتر از آن چیزی که مردم فکر می کنند جای دیدنی برای ارائه دارد. در این مقاله، سعی خواهیم کرد به شما نشان دهیم که قطعا باید به مشهد سفر کنید و چند روز را به این بخش از ایران اختصاص دهید. در ادامه به معرفی ۶ مکان دیدنی از شهر مشهد می پردازیم.

۱٫ حرم مطهر امام رضا (ع)

مشهد قطعا مهم‌ترین شهر و مکان زیارتی ایران می باشد. این شهر با پروازهای مستقیم از بحرین، کویت، افغانستان، پاکستان و ترکیه مرتبط بوده و روشن است که این شهر برای شیعیان از سراسر جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد. از حرم امام رضا (ع)، امام هشتم شیعیان در مرکز این شهر دیدن کنید. توجه داشته باشید که برای ماه محرم این مکان آنقدر شلوغ است که حتی دسترسی به حرم برای عموم مردم دشوار می باشد. زیارت آرامگاه شیخ بهایی، محقق و دانشمند لبنانی که در بنیان‌گذاری مکتب فلسفه‌ی اسلامی اصفهان نقش داشت را از دست ندهید.

۲٫ آرامگاه نادرشاه افشار

نادرشاه یکی از فقرای خراسانی بود که به یکی از مهم‌ترین پادشاهان امپراطوری پارس تبدیل شد و به هند و عمان لشکرکشی کرد و در ده‌ها جبهه جنگید. توجه داشته باشید کهمجسمه‌ در ایران از یک شاه است که در دوران اسلامی حکومت ‌کرد. این کار معنی‌دار است.

۳٫ آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی

فردوسی اگر مهم‌ترین نباشد، قطعا یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های فرهنگ و ادب ایران زمین می باشد. اگر به مشهد بروید، باید از آرامگاه فردوسی بازدید کنید. نویسنده¬ی شاهنامه به نمادی از ایران تبدیل شد. تاکسی بگیرید و به توس بروید که تنها چند مایل با شهر مشهد فاصله داشته و در شمال آن واقع است.

۴٫ یک تجربه عرفانی داشته باشید!

شعرهای فارسی را دنبال کنید و با حرکت به سمت جنوب در مسیر افغانستان نوعی تصوف به آن اضافه کنید. اصلا نگران نباشید، امن و بی‌خطر است. به خط مرزی نرسید، بلکه در شهر کوچک تربتِ جام ماشین را نگه دارید. به زیارت شیخ احمد جامی که در مسجد جامع به خاک سپرده شده ‌است بروید. گفته می‌شود افرادی که به زیارت شیخ در آرامگاه او می‌آیند، می‌توانند بعد از آن از قدرت عرفانی وی استفاده کنند. امتحان کنید!

۵٫ شهر نیشابور

شهر نیشابور خراج سنگینی به خاطر قتل همسرِ دخترِ چنگیزخان مغول به مغول ها پرداخت می کرد. از آرامگاه‌های حکیم عمر خیام، کمال الملک و عطار بازدید کنید. تماشای کاروانسراها و معادن سنگ فیروزه‌ای خارق العاده‌ای را که قرن‌هاست سنگ مورد نیاز جهان را تامین می‌کنند را از دست ندهید.

۶٫ روستای کَنگ در مشهد

تنها در چند کیلومتری مشهد، روستایی سنتی با معماری بسیار ویژه‌ به نام کنگ قرار دارد. معماری خانه های این روستا به مانند روستای توریستی ماسوله است که در آن سقف‌های خانه‌ها به عنوان حیاط  خانه ای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. کنگ کاملا مشابه روستای ماسوله اما کمتر توریستی است و قطعا ارزش سفر جداگانه را دارد.

برچسب‌ها :

قیمت تور کیش

About kiyomars

Check Also

سفر نوروزی به کیش

دیدن سایتتون و خوندن سفرنامه هاتون من رو یاد سال ۹۲ انداخت. اون سال به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *