Home / جهان

جهان

فاش سازی اطلاعات محرمانه در مورد موشک قاره پیمای هسته ای در روسیه

سامانه موشکی استراتژیک ارتقا یافته ” یارس-اس”، که در شهر، مرکز استان ماری ال مستقر است به کار خود ادامه خواهد داد و تا سال ۲۰۲۱ سه هنگ دیگر از نیروهای موشکی استراتژیک را دریافت خواهد کرد.

Read More »

انرژی، فضا و جهانگردی: آنچه که پوتین در جریان مذاکرات در امارات صحبت کرد

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در مذاکرات با ولیعهد ابوظبی محمد بن زید ال نهیان، مباحث اصلی در روابط دو کشور را ذکر کرد: این همکاری بین المللی، همکاری در زمینه انرژی، فضا و جهانگردی است.

Read More »

۸۸ سامانه پاتریوت آمریکایی، نتوانست از عبور بیش از ۱۰ پهپاد و موشک کروز جلوگیری کند

به گفته یک مقام ارشد در وزارت دفاع روسیه، مجموعه قدرتمند پدافندی عربستان با ۸۸ سامانه پاتریوت آمریکایی، نتوانست از عبور بیش از ۱۰ پهپاد و موشک کروز جلوگیری کند.

Read More »

سیستم پدافند هوایی آمریکایی پاتریوت در عربستان صعودی مایه آبروریزی شد

به گفته ایگور کاروتچنکو، کارشناس مشهور نظامی روسیه، حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی که توسط سیستم های پدافند هوایی پاتریوت آمریکا محافظت می شد، لطمه زیادی به شهرت این سیستم وارد کرده

Read More »

سیستم پدافند هوایی آمریکایی پاتریوت در عربستان سعودی مایه آبروریزی شد

به گفته ایگور کاروتچنکو، کارشناس مشهور نظامی روسیه، حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی که توسط سیستم های پدافند هوایی پاتریوت آمریکا محافظت می شد، لطمه زیادی به شهرت این سیستم وارد کرده

Read More »

فراخوان جدید رهبر القاعده در سالگرد حمله تروریستی یازده سپتامبر

شبکه خبری الجزیره گزارش کرده است که ایمن الظواهری رهبر گروه القاعده دیروز چهارشنبه ۲۰ شهریور در یک سخنرانی از مسلمانان به صورت جدی خواسته است که اهداف نظامی امریکا، اروپا، اسراییل و روسیه را مورد حمله قرار دهند.

Read More »

پوتین به اردوغان: هلی کوپتر بخرید، لیموزین هدیه بگیرید!

دیروز در جریان بازدید رییس جمهور ترکیه از نمایشگاه هوا فضای روسیه (ماکس-۲۰۱۹)، مکالمه جالبی بین پوتین و اردوغان انجام شد. ولادیمیر پوتین پیشنهاد داد، در صورت خرید خرید هلی کوپتر از سوی ترکیه، لیموزین به عنوان هدیه به آنها داده خواهد شد.

Read More »

لندن: اظهارات پوتین درباره پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای میان برد را تهدیدی برای امنیت اروپا دانست

نماینده وزارت خارجه انگلیس تاکید کرد: “اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مبنی بر لزوم اتخاذ تدابیری در جهت پاسخ متناظر به آمریکا در ارتباط با آزمایش موشک های کروز زمین به زمین، نمونه دیگری از اقدامات روسیه با هدف تضعیف امنیت اروپا است.

Read More »

پوتین وعده داد که پاسخ متقابل به آزمایش موشکی آمریکا بدهد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به وزارت دفاع فدراسیون روسیه و همچنین سایر ادارات مربوطه دستور داد که سطح تهدیدی را که در نتیجه آزمایش موشک های کروز زمینی انجام شده در آمریکا را تجزیه و تحلیل کنند و اقداماتی را برای تهیه یک پاسخ متقارن انجام دهند.

Read More »

ساخت فیلمی در مورد پوتین توسط کانال تلویزیونی Channel4 انگلیس

کانال ۴ بریتانیا فیلم مستند سه قسمتی درباره ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خواهد ساخت که به طور جامع از قدرت گیری پوتین خواهد پرداخت و این که این مسئله چه تاثیری بر جهان در حال حاضر داشته است.

Read More »

عواقب جنگ هسته ای بین روسیه و آمریکا

به عقیده دانشمندان مرکز تحقیقات جوی ایالات متحده و دانشگاه کلرادو، جنگ تمام عیار هسته ای بین روسیه و آمریکا یک خودکشی برای هر دو کشور خواهد بود و سیاره ما را در یک زمستان هسته ای ۱۰ ساله فرو خواهد برد.

Read More »

سیمونیان: گزارش سازمان اطلاعات آلمانی درباره اسپوتنیک مضحک است

سردبیر خبرگزاری بین المللی ” روسیه امروز” و شبکه راشا تودی مارگاریتا سیمونیان گزارش سازمان ضدجاسوسی آلمانی را که این خبرگزاری ها را ابزارهای اصلی نفوذ روسیه نامید، را مورد انتقاد قرار داد.

Read More »

قبرس درخواست آمریکا برای بستن بنادر بر کشتی های روسی را رد کرد

ساواس آنگلیدس، وزیر دفاع قبرس گفت که کشورش، به رغم اصلاحات آمریکا در پیش نویس قانون همکاری با شرق دریای مدیترانه، به ارائه بنادر و زیرساخت برای کشتی های روسیه و دیگر کشورها ادامه خواهد داد.

Read More »

روسیه، ترامپ را برای شرکت در ۷۵مین جشن سالگرد پیروزی دعوت کرد

یوری اوشاکوف، دستیار رئیس جمهور روسیه گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک نشست در اوزاکا از همتای آمریکایی خود، دونالد ترامپ دعوت کرد تا به ۷۵مین سالگرد پیروزی در جنگ کبیر میهنی که در برگزار می شود مسکو بپیوندد.

Read More »

پوتین خسارات ناشی از تحریم ها برای روسیه و دیگر کشورها را حساب کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد روسیه و غرب بر اثر تحریم هایی که علیه همدیگر اعمال کردند،هردو با ضررها و خساراتی روبرو شدند اما تاکید کرد روسیه از منافع ملی خود عقب نشینی نخواهد نمود.

Read More »

اظهار نظر منبع دیپلماتیک روس درباره اتهامات وارده به ایران

یک منبع در وزارت خارجه روسیه اعلام کرد در وضع به وجود آمده به دنبال حمله به نفتکش ها در دریای عمان باید قبل از نتیجه گیری درباره مقصر بودن ایران تحقیقات صورت گرفته و در انتظار نتایج تحقیقات بود.

Read More »

آثار عکاسان ایرانی جزو برندگان پیشتاز در مسابقه عکاسی خبری استنین در روسیه

مسابقه بین المللی عکاسی خبری به نام آندره استنین فهرست فینالیست های این رقابت در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد که بهترین عکس ها از ۱۷ کشور جهان از جمله ایران در بین آنها دیده می شوند.

Read More »

آیا پوتین و ترامپ در ژاپن دیدار خواهند داشت؟

واشنگتن با وجود ایراد تعدادی از بیانات کلی در فضای رسانه ای فعلاً ابتکارات و علامت های مشخص درباره احتمال برگزاری دیدار ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، روسای جمهور روسیه و آمریکا در حاشیه اجلاس سران گروه بیست در شهر اوساکا ژاپن و چگونگی این دیدار را به مسکو ارسال …

Read More »

ترکیه برنامه هایی برای جایگزینی اف-۳۵ با سوخو-۵۷ و جی-۳۱ دارد

آمریکا تهدید کرده است که ترکیه را از مشارکت در برنامه اف-۳۵ محروم کند و قول داده که هواپیمای جنگنده پیشرفته جدید را به آنکارا تحویل ندهد، مگر اینکه ترکیه از خرید سیستم دفاع هوایی اس-۴۰۰ از روسیه صرفنظر کند.

Read More »

ضرب العجل دوباره آمریکا به ترکیه برای لغو معامله با روسیه

سرپرست وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد آنکارا باید از خریداری سامانه های موشکی دفاع هوایی اس ۴۰۰ امتناع ورزد و در غیر اینصورت ایالات متحده از همکاری با ترکیه در برنامه تولید جنگنده های اف ۳۵ دست برخواهد داشت.

Read More »

فراخوان کارآفرین آلمانی به دفاع از "جریان شمالی ـ ۲" در مقابل امریکا

مارتین برودرمولر، رئیس شرکت آلمانی BASF ، بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان از طرح خط لوله گاز”جریان شمالی ـ ۲” حمایت کرده و همچنین به بازگرداندن روسیه به جامعه بین المللی فرا خواند.

Read More »

اینستکس باید بتواند تحریم های امریکا را دور بزند

نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه صبر ایرانی‌ها ممکن است تمام شود، گفت: اگر مکانیزم «اینستکس» نتواند تجربه دور زدن تحریم‌های آمریکا را بدست آورد، پس به وجود آن اصلاً چه نیازی خواهد بود؟

Read More »

گسترش عملیات جاسوسی آمریکا علیه روسیه و ایران

خانم جینا هتسپل، رئیس سازمان سیا اعلام کرد این سازمان پس از عملیات تروریستی سپتامبر سال ۲۰۰۱ به مراقبت بر مسکو و تهران توجه زیادی نشان نمی داد اما در سال گذشته به تجدید توزیع امکانات خود در راستای فعالیت بیشتر در این راستا ها پرداخته است.

Read More »

چرا خطر داعش و القاعده برای جهانیان از بین نرفته است؟

آلکساندر بورتنیکوف، مدیر سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرد با وجود تلفات محسوسی که گروهک تروریستی حکومت اسلامی، داعش و القاعده (گروهک های ممنوعه در روسیه) در سوریه و عراق متحمل شده اند ، این گروهک ها هنوز یک تهدید جدی هستند.

Read More »

کشورهایی که با تصمیم آمریکا درباره تروریستی خواندن سپاه مخالفت کردند+عکس

برخی از کشورهای جهان با تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مخالفت کردند که می توان به کشورهای فرانسه، انگلیس، ژاپن، روسیه، عراق و چین اشاره کرد.

Read More »

فراخوان به تجدید نظر در سیاست آمریکا نسبت به روسیه

جرج شولتز، وزیر سابق خارجه، ویلیام پری، وزیر سابق دفاع و ساموئل نان، سناتور سابق آمریکایی در مقاله مشترکی در روزنامه وال استریت ژورنال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به تجدید نظر در سیاست ایالات متحده آمریکا نسبت به روسیه فرا خواندند.

Read More »

دلیل واقعی افزایش مخارج دفاعی ناتو

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو اعلام کرد کشورهای اروپایی عضو ناتو مخارج دفاعی خود را به این دلیل افزایش نمی دهند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درخواست کرده، بلکه این کار را به خاطر افزایش قدرت روسیه انجام می دهند.

Read More »

تکذیب خبر تقدیم طرح اسرائیل به پوتین

دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه خبر برخی از رسانه ها را تکذیب کرد که گزارش داده بودند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل طرح حل و فصل بحران سوریه را به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تقدیم کرده است.

Read More »

سرنگونی ماهواره توسط هند

هند یک ماهواره واقع در مدار نزدیک زمین را سرنگون کرده و به این ترتیب چهارمین کشور در جهان پس از آمریکا، روسیه و هند شده که از سلاح ضد ماهواره ای برخوردار است.

Read More »

بهانه جویی تازه آمریکا

نمایندگان کنگره آمریکا قصد دارند با ارائه دو قطعنامه، ایران را برای آزادی «رابرت (باب) لوینسون» مأمور سابق اف‌بی‌آی که ادعا می‌شود در جزیره کیش ناپدید شده، تحت فشار قرار دهند.

Read More »

مطرح شدن احتمال اقامت پسر بن لادن در ایران

مایکل ایوانوف، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور امنیت دیپلماتیک اعلام کرد ممکن است حمزه بن لادن، پسر بنیانگذار گروه تروریستی القاعده (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) در جایی در مرز افغانستان و پاکستان یا در ایران پنهان شده باشد.

Read More »

روسیه آماده است به حل اختلافات میان هند و پاکستان کمک کند

کنستانتین کاساچیف، رئیس کمیته شورای فدراسیون در امور بین المللی گفت: روسیه آماده است تا از طریق مسالمت آمیز تمام مسائل مورد اختلاف میان هند و پاکستان را حل کند و همچنین می تواند به عنوان واسطه میان آنها عمل کند.

Read More »

پاسخ شوخی آمیز زاخاروا به واکنش ناتو به پیام پوتین

خانم ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه در صفحه خود در فیسبوک بیانیه پیرس کازالت، معاون سخنگوی رسمی ناتو در رابطه با پیام سالانه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به پارلمان روسیه را مورد تفسیر قرار داد.

Read More »

آمریکا رهبری دنیا را از دست می دهد

خبرنگار روزنامه آلمانی “اشپیگل” نوشت: آمریکا، علی رغم اظهارات معاون رئیس جمهور این کشور در کنفرانس امنیتی مونیخ درباره نقش “رهبری امریکا”، در واقع در برابر روسیه و چین این موضع را از دست می دهد.

Read More »

پیام مهم پوتین برای امریکا

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ضمن صحبت درباره خروج نیروهای مسلح آمریکا از سوریه اعلام کرد رهبران روسیه، ترکیه و ایران معتقدند این کار در هرحال صورت خواهد گرفت و انتقال کنترل این اراضی به ارتش دولتی سوریه یگانه تصمیم درست خواهد بود.

Read More »

کلینتون ترامپ را به "دادن هدیه به پوتین" متهم کرد

هیلاری کلینتون، وزیر سابق امور خارجه امریکا روز چهارشنبه از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد و کوتاه برد (INF) با روسیه انتقاد کرده و آنرا هدیه ای به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نامید.

Read More »

هشدار فرمانده ارتش امریکا

فرمانده کل نیروهای مسلح آمریکا در خاورمیانه اعلام کرد ممکن است گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی “داعش” (سازمان ممنوعه در روسیه ) پس از خروج نظامیان ایالات متحده از سوریه کنترل خود بر این کشور را احیا کند.

Read More »

هیئت روسی در تهران درباره راه اندازی کمیته قانون اساسی سوریه بحث کردند

هیئت روسی تحت رهبری الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه وسرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه در تهران در مورد راه اندازی کمیته قانون اساسی سوریه بحث کردند.

Read More »

واکنش پوتین به خروج آمریکا از پیمان INF

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد پاسخ مسکو به تصمیم آمریکا درباره تعلیق عضویت خود در پیمان منع موشک های هسته ای میان برد و کوتاه برد(INF) متقارن خواهد بود و روسیه نیزعضویت خود در این پیمان را به حالت تعلیق در می آورد.

Read More »

امکان نابود سازی پایگاه های ناتو طی چند دقیقه

رایموند روبلوفسکی، رئیس اداره برنامه ریزی استراتژیک ستاد کل نیروهای مسلح لتونی در مصاحبه با یک وبسایت روسی اعلام کرد پایگاه های فرضی ناتو در کشور وی در صورت درگیری واقعی با روسیه طی همان چند دقیقه اول نابود خواهند شد.

Read More »

تاسیس بانک مشترک ایران و هند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی معتقد است با تاسیس بانک مشترک میان ایران، چین، هندوستان، پاکستان، روسیه و ترکیه می‌توان بخش اعظمی از مبادلات ارزی را صورت داد.

Read More »

رسیدن تسلیحات روسیه به "بعد چهارم"

سرتیپ بازنشسته هوارد تامپسون، رئیس سابق فرماندهی شمالی ارتش امریکا در مقاله خود برای روزنامه هیل می نویسد روسیه و چین به “بعد چهارم” در زمینه دفاع رسیده اند و سلاح هایپرسونیک آنها حاکی از این امر است.

Read More »

برتری تانک روسی "آرماتا" بر تانک های ناتو

مجله امریکایی نشنال اینترست می نویسد نیروهای زرهی و تانک های ناتو در مقایسه با نیروهای روسیه در وضع نامناسبی قرار دارند و رونمایی از تانک روسی تی ۱۴ “آرماتا” در سال ۲۰۱۵ نشان داد که تانک های اصلی در ناتو هرچه کهنه تر می شوند.

Read More »

رئیس مجلس افغانستان: تروریست ها به هیچ کیش و آیینی پایبند نیستند

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان در دومین کنفرانس روسای مجالس ۶ کشور درباره مبارزه با تروریسم گفت: “تروریست‌ها به هیچ کیش و آیینی پایبند نیستند و فجیع ترین جنایت ها را در مقابل پول مرتکب می‌شوند”.

Read More »

رئیس مجلس ترکیه: تروریسم ماهیت جهانی یافته

آقای بن علی یلدیریم رئیس مجلس ترکیه در دومین کنفرانس روسای مجالس افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه در خصوص چالش های تروریسم و ارتباطات درون منطقه ای گفت: “تروریسم از مهمترین مشکلات منطقه و جهان است و ماهیت جهانی یافته است”.

Read More »

فراخوان روسیه، ترکیه وایران خطاب به اپوزیسیون سوریه

روسیه، ترکیه وایران عزم خود برای همکاری با هدف انهدام داعش و جبهه النصره (گروهک های تروریستی ممنوعه در روسیه) را مورد تاکید قرار داده و اپوزیسیون مسلح در سوریه را به مرزبندی و فاصله گیری از این گروهک های تروریستی فرا خواندند.

Read More »

لاوروف : امکان برقراری روابط با ایران برای کارآفرینان آلمانی و فرانسوی فراهم شود

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه معتقد است دولت های فرانسه و آلمان می توانند و باید در شرایط تهدیدات آمریکا پس از خروج از برجام ، جایگزین برای همکاری با ایران را به کارآفرینان خود واگذار کنند.

Read More »

سخنان همتی درباره دوری از استفاده از دلار در معاملات ایران

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران در جریان سفر خود به مسکو در مصاحبه اختصاصی با اسپوتنیک اعلام کرد روسیه، ترکیه و ایران خواستار ادامه روند کاهش استفاده از دلار در معاملات مشترک هستند.

Read More »

استفاده از اف ۲۲ در سوریه در پاسخ به اس ۳۰۰

آمریکا پس از تحویل سامانه های موشکی دفاع هوایی اس ۳۰۰ روسیه به سوریه استفاده دوباره از جنگنده های رادارگریز نسل پنجم F-22 Raptor و جنگنده های نسل چهارم F-16CJ Viper برای عملیات هوایی در آسمان سوریه را امکان پذیر می داند.

Read More »

آمریکا دوباره هند را تهدید کرد

یک مقام وزارت خارجه امریکا دوباره تهدید کرد که معامله هند با روسیه برای خریداری سامانه های موشکی دفاع هوایی اس ۴۰۰ “تریومف” به اعمال تحریم های واشنگتن علیه دهلی نو منجر خواهد شد.

Read More »