Home / سیاسی

سیاسی

پوتین: حتی همین فردا حاضریم پیمان استارت نو را تمدید کنیم

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد مسکو خواستار بهبود روابط خود با آمریکا در هر زمانی است و آماده است در هرزمانی پیمان کاهش و محدود سازی تسلیحات استراتژیک تهاجمی (استارت نو) را تمدید کند.

Read More »

دلیل پشت پرده قصد آمریکا برای خروج از پیمان استارت نو

پیمان روسیه و آمریکا درباره کاهش تسلیحات استراتژیک تهاجمی (استارت نو) مانع آن است که واشنگتن انواع جدید تسلیحات موشکی و هسته ای را بسازد، دلیل پشت پرده عدم تمایل آمریکاییان برای تمدید آن این است.

Read More »

پاسخ روسیه به استقرار پایگاه های ناتو در نزدیکی مرزهای خود

دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه اعلام کرد تمایل ناتو به استقرار پایگاه های خود در نزدیکی مرزهای روسیه نمی تواند احساسات مثبت برانگیزد و مسکو از لحاظ سیاسی و نظامی به این کار پاسخ خواهد داد.

Read More »

ادامه قصه ترامپ و داعش

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد وضعیت در رابطه با گروهک تروریستی موسوم به “حکومت اسلامی” (داعش، گروهک ممنوعه در روسیه) تحت کنترل کامل قراردارد.

Read More »

بازدید میلیارد دلاری. پوتین و پادشاه سعودی در چه موردی توافق می کنند؟

رئیس جمهور روسیه به دعوت پادشاه عربستان سعودی به این کشور سفر می کند. سفر رسمی قبلی ولادیمیر پوتین به ریاض در فوریه سال ۲۰۰۷ انجام شد. اما دقیقاً در سالهای اخیر، همانطور که طرف سعودی تأکید کرد، روابط بین دو کشور به افق جدیدی رسیده است. مذاکرات فعلی می …

Read More »

ایده کردهای سوریه برای درخواست حمایت از روسیه در مقابل ترکیه

کردها بر این باورند که واشنگتن آنها را فروخته و آنها را رها کرده است تا بمیرند. آنها تهدید کرده اند که اگر واشنگتن نتواند عملیات ترکیه را در منطقه خود متوقف کند، با بشار اسد و روسیه توافق خواهند کرد.

Read More »

روسیه ممکن است قطار اتمی بارگوزین را احیا کند

کارشناس نظامی، سردبیر مجله دفاع ملی ایگور کرووتچنکو گفت: پاسخ روسیه به عقب نشینی از پیمان حذف موشک های میان برد و برد کوتاه تر می تواند مجدداً پروژه های موشکی و قطار موشک جنگی و تقویت دفاع هوایی در مرزهای غربی این کشور را احیا کند.

Read More »

پوتین حمله به نفتکش ها در خلیج فارس را محکوم کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با در مصاحبه با شبکه های تلویزیونی العربیه، اسکای نیوز عربی و راشا تودی عربی اعلام کرد حملات به نفتکش ها در خلیج فارس را بدون توجه به هویت عاملان آنها محکوم می کند.

Read More »

پوتین در اینباره که نظامیان روس در چه حالتی از سوریه خارج می شوند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد همه کسانی که بطور غیر قانونی در خاک سوریه بسر میببرند، باید این کشور را ترک کنند و این نکته در مورد همه کشورها صدق می کند و اگر دولت قانونی آینده سوریه به حضور نیروهای نظامی روسیه نیاز نداشته باشد، آنها نیز …

Read More »

درخواست سیمونیان از رئیس جمهور اوکراین برای آزادی خبرنگار زندانی

سردبیر خبرگزاری بین المللی ” روسیه امروز” و شبکه تلویزیونی راشا تودی مارگاریتا سیمونیان از رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی خواست که برای آزادی رئیس شبکه ریانوواستی اوکراین کریل ویشینکی همکاری نماید.

Read More »

اردوغان: در روند تحویل اس ۴۰۰ به ترکیه هیچگونه تاخیری رخ نداده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در حاشیه اجلاس سران گروه بیست در اوساکا اعلام کرد در روند تحویل سامانه موشکی دفاع هوایی اس ۴۰۰ به ترکیه هیچگونه تاخیری رخ نداده است.

Read More »

آمریکا دوباره ترکیه را از خرید اس ۴۰۰ بر حذر داشت

یک مقام آمریکایی در مصاحبه با روزنامه حریت گفت اگر آنکارا از خرید سامانه های موشکی دفاع هوایی اس ۴۰۰ از روسیه منصرف نشود، ایالات متحده قرارداد فروش سامانه های موشکی پاتریوت به ترکیه را لغو خواهد کرد.

Read More »