Home / گزارش و تحلیل

گزارش و تحلیل

شب ادبیات روسیه در تهران+ تصاویر

زبان و ادبیات روسی همواره میان ایرانیان مخاطبان خود را داشته مخاطبانی جدی که آثار این ادبیات را پیگیری می کنند، خصوصا که در یک بازه ی زمانی (انقلاب روسیه) تعداد زیادی از روس ها به ایران آمدند، ازدواج کردند و تشکیل خانواده دادند و همین موضوع باعث در هم …

Read More »

آمریکا امنیت جهان را به خطر می اندازد

برای اولین بار در تاریخ سازمان ملل پای یکی از اعضای دایم شورای امنیت به عنوان متهم به این شورا باز می شود و توسط اعضا مورد مواخذه قرار می گیرد، بله پای ایالات متحده توسط چین و روسیه به شورای امنیت باز شد

Read More »

توپ در زمین اروپاست

سرگی ریباکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که گذشت ایران از ذخیره حد ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تاسف بار است اما هم قابل پیش بینی بود و هم قابل درک و وی ایالات متحده را متهم کردند که کار را به اینجا کشانده، وآمریکا را متهم کرد …

Read More »

تحریم ها تاثیر پیش بینی شده را نگذاشته

ایران و روسیه دو کشور در همسایگی یکدیگر اند و در دریای خزر مشترکات بسیاری با یکدیگر دارند؛ در روز های اخیر از تمامی رسانه ها اخبار افزایش روابط تجاری، اقتصادی و همکاری های مشترک میان این دو کشور منتشر میشد؛ در این راستا خبرنگار اسپوتنیک با یکی از نماینده …

Read More »

قرادادهای مشترک ایران و روسیه از زبان وزیر نیرو ایران

وزیر نیروی ایران اعلام نمود که از محل وامی که فدراسیون روسیه برای ایران در نظر گرفته اند، ما در وزارت نیرو یک نیرو گاه ۱۴۰۰ مگا واتی را در هرمزگان و برقی سازی راه آهن گرمسار اینچه برون را اجرا خواهیم نمود.

Read More »

ایران و روسیه در راه فینال جام جهانی فوتبال هنرمندان+ ویدیو

بازیکنان تیم فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی فوتبال هنرمندان (Art-Football) موفق به حضور در مرحله نیمه‌ نهایی و انجام کاری شدند که تیم ملی فوتبال این کشور در جام جهانی ۲۰۱۸ از آن باز ماند.

Read More »

کمک های روسیه به سیل زدگان ایران سه شنبه یا چهارشنبه می رسد

در حالی که ایالات متحده آمریکا با سیاست های خصمانه خود بر علیه مردم ایران تلاش دارد حتی جلوی ارسال کمک های انسان دوستانه به این کشور را بگیرد، آرام آرام کشورهای مختلف جهان این تحریم های ضد انسانی آمریکا را می شکنند.

Read More »

کارگردان فیلم "سریع وخشن" از تبلیغات شیطانی بر علیه ایران و روسیه انتقاد کرد

آقای دیگو ویدا کارگردان فیل های معروف “سریع و خشن” در مصاحبه با اسپوتنیک اظهار داشت که در تبلیغات شرورانه زیادی نسبت به ایران وجود دارد که تا وقتی فرد به این کشور سفر نکند نمی تواند متوجه این دروغ ها شود.

Read More »

دستاورد نتانیاهو از سفر روسیه چه بود؟

آقای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با آمال و امید های بسیار زیاد به مسکو سفر کرده و قبل از اینکه با آقای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوریه روسیه ملاقات کند خط و نشان های بسیار زیادی برای ایران می کشد، اما در حین برگشت ملاحظه کردیم که باد آقای نتانیاهو …

Read More »

عهد اخوت ایران و روسیه در آسمان و زمین نوشته شده

شهر زیبای سوچی قرار است پذیرای ملاقات رهبران روسیه و ایران و ترکیه باشد و این رهبران بنشینند و در مورد چگونگی حل یکی از مشکلات مشترک گفتگو کنند، اما به هر حال همه می دانند که مساله سوریه تنها نقطه مشترک این سه کشور نمی باشد.

Read More »

روسیه در کشت فراسرزمینی ایران سهیم می شود

در وزارتخانه کشاورزی روسیه، یادداشت تفاهم نامه ای بین وزارت کشاورزی فدراسیون روسیه، وزارت کشاورزی جمهوری قزاقستان و وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص همکاری در تجارت گندم منعقد گردید.

Read More »

تلاش ایادی آمریکا برای تخریب روابط ایران و روسیه

موفقیت همکاری ایران و روسیه در سوریه نشان داد که ایالات متحده و متحدین اش به هیچ وجه توانایی رویارویی با اتحاد ایران و روسیه را ندارد و به این دلیل آمریکایی ها به فکر افتاده اند که به هر نحوی که شده این ائتلاف را به هم بزنند.

Read More »

تست برزیلی به شکل روسی: استحکام سوخت هسته ای آزمایش شد

متخصصان دانشگاه ملی تحققیات هسته ای «می فی» روسیه روش موثر و کارایی برای تعیین سطح استحکام و قدرت سوخت هسته ای کشف کردند. در آزمایش «قرص های هسته ای» از روش «تست برزیلی» و فرمول جدید محاسبات استحکام و قدرت هسته ای استفاده خواهد شد.

Read More »

کشف روشی برای افزایش امنیت رآکتورها در روسیه

دانشمندان دانشگاه تحقیقات هسته ای پژوهشکده مهندسی فیزیک مسکو مسئله انتخاب ترکیب پوشش سطح پوسته (غشاء) ژنراتور سوخت را در مسیر ساخت سوخت هسته ای قابل تحمل حل کرده و پوسته هایی با پوشش محافظ حاوی کروم برای قرار گرفتن تابش در رآکتور «میر» آماده کردند.

Read More »

آمریکا با خروج از پیمان منزوی می‌شود

دیروز رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ اعلام کرد که یالات متحده از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد خارج می‌شود. سیاستمداران روسیه و کارشناسان از این گام رییس جمهور آمریکا شدیدا انتقاد کردند و آن را یک عمل خطرناک و ناامیدکننده دانستند.

Read More »

تلاش غرب برای تخریب روابط ایران و روسیه

چند روز است رسانه های وابسته به ایالات متحده و متحدین آن روی افزایش دویست هزار بشکه ای تولید نفت روسیه تاکید می کنند و اصرار دارند ماجرا را به شکلی القا کنند که روسیه با ایالات متحده در تحریم نفتی ایران همراه شده.

Read More »